Хороскоп за 18 октомври: Лавот ќе флертува, а Јарецот ќе почне нова љубовна врска

By

ОВЕН
Оставате впечаток на оние со кои доаѓате во контакт. Многу сте ангажирани и се обидувате да се прилагодите. Можеби некои работи ви изгледаат бавни, но вие сте подготвени да почекате. Во емотивните врски можете да бидете критични кон саканата личност.

dobivaj vesti na viber

БИК
Се чувствувате многу стабилно, сигурни сте во себе и во своите перформанси. Од еден разговор очекувате многу и подготвени сте да се прилагодите на соговорникот. Ќе уживате во заедничките моменти со саканата личност. Не сакате да обрнувате внимание на ситниците.

БЛИЗНАЦИ
Гледате дека се што правите се исплати, но веќе се чувствувате доста исцрпени и уморни. Можеби ќе ви биде попогодно попладнето и вечерта да ги поминете дома. Ви претстојат некои тивки, нежни моменти со вашата сакана.

РАК
Расположението ви е добро, имате чувство за мерка и време во се што правите. Сега е време да побарате услуга. Ја зајакнувате комуникацијата со колегата кој ви е важен. Уживате во интересни разговори.

ЛАВ
Размислувате за деловен предлог што го добивте. Се занимавате со обврските со кои сте заостанати. Некои мали проблеми со документацијата или архивирањето. Гледате дека некој е многу заинтересиран за вас, а вие сте и флертувачки расположени.

ДЕВИЦА
Премногу сте избрзани во некои аранжмани. Не нагласувајте, оставете ги работите да тргнат по својот тек. Ако можете, одложете ги важните разговори за утре. Најблиската личност очекува да бидете поактивни за некои прашања кои се важни за двајцата.

ВАГА
Имате свои сомнежи, но сигурни сте дека сте на вистинскиот пат во работите кои ви се важни. Сепак, не сакате работите да се одолговлекуваат предолго. Организацијата на состаноци и слободното време ги препуштате на саканата личност.

ШКОРПИЈА
Навистина ви требаат пари за да ги покриете тековните обврски и добивате информации дека плаќањето на кое се надевате ќе доцни. Имате чувство дека околностите не се на ваша страна и дека ве задржуваат за прашања кои ви се важни. Несигурност за емоциите.

СТРЕЛЕЦ
Се обидувате да функционирате според околностите, но некој внатрешен порив ве тера да брзате и да брзате. Бројте до десет пред да направите какви било непромислени движења. Недоразбирање во емотивните односи. Сакате стабилност, но некако ви се измолкнува.

ЈАРЕЦ
Иако во текот на овој ден немате непријатни ситуации, никогаш не успевате да се опуштите. Имате чувство дека нешто ќе ви ги расипе плановите во последен момент. Не пропуштајте да започнете приказна со некој што ви е интересен.

ВОДОЛИЈА
Иако навистина не сакате да слушате туѓи совети, денес би можеле да ја промените оваа навика. Некои луѓе навистина можат да ви помогнат ако се најдете заглавени. Се чувствувате нервозни поради потребата да се движите кон една личност.

РИБА
Сакате да започнете многу важен разговор со некој соработник. Не ја пропуштајте можноста да ги искажете вашите идеи или да побарате услуга. Ви недостига блискоста со саканата личност, но во моментов нема реални можности да ја постигнете.

Ќе ви се допадне