Хороскоп за 2 декември: среќа во љубовта за Лавот, нова работа за Девицата

ОВЕН
Почесто внимавајте на своето однесување покажувајќи разбирање и внимание, со избрзани зборови и занемарување може да имате несакани последици. Зборувајте отворено и објаснете ги своите намери без да очекувате другите да ги погодат вашите мисли. На овој начин ќе ја зачувате вашата самопочит, а исто така ќе му помогнете на светот да стане подобро место.

dobivaj vesti na viber

БИК
Некои од вашите задачи не можат да се одложат, започнете го денот со нив. Ќе добивате информации за новости, но дали сте подготвени да ги прифатите. Ќе се справите со голема одговорност и тоа ќе ви ја зголеми самодовербата и расположението. Со малку познати луѓе ќе изградите добри односи и тоа ќе ви донесе задоволство.

БЛИЗНАЦИ
Лесно ќе ги отфрлите деловните обврски и состаноци. Во текот на вашате преокупираност ќе добиете порака за исклучително важно прашање за вас. Не реагирајте веднаш, туку размислете. Ќе ви се даде можност поцелосно да ги развиете своите способности, што неминовно ќе ги зголеми вашите приходи, а исто така и вашето напредување во професијата.

РАК
Ќе покажете снаодливост во работата и ќе го забрзате развојот на задачата што сте ја започнале. Прифаќајќи или давајќи понуда некому, ќе се соочите со обврска за којашти треба внимателно да размислите. Бидете трпеливи со личноста до вас, очигледно ѝ е потребно повеќе време да ја донесе својата одлука.

ЛАВ
Имате добри можности денеска да реализирате нешто што долго време ги преокупира вашите мисли. Сепак, пожелно е да работите сами, бидејќи мешањето на другите луѓе може да ви ги расипе плановите. Ќе можете да искористите одреден факт, што значително ќе ја подобри вашата позиција на работа. Навистина имате среќа во љубовта.

ДЕВИЦА
Денеска можни се потешкотии во исполнувањето на деловните обврски, но не префрлајте ја вината на другите. Вашето достоинство бара, пред сѐ, да ја земете предвид ситуацијата и да постапите соодветно, а секако да не ги занемарите вашите интереси. Оние што бараат работа ќе добијат информации за посакуваната позиција за која се заинтересирани.

ВАГА
Плодните контакти со државната администрација можат да ви дадат сериозна предност пред вашите конкуренти денеска. Не ги потценувајте можностите во оваа насока и бидете поекспедитивни. Доцнењето може да ве чини значителни изгубени профити.

ШКОРПИЈА
Не грижете се премногу, имате луѓе околу вас кои би биле спремни да ви помогнат, доволно е само да ги побарате. Брзо ќе излезете од тешкотиите и ќе гледате напред. Ќе добиете и недвосмислени докази за нечии чувства, кои ќе ве расположат и ќе ви дадат нов поттик за живот.

СТРЕЛЕЦ
Можни се разочарувања од некој за кој се грижите. Доколку се чувствувате депресивно, добро е да не возите за да избегнете дополнителни оптоварувања. Има детали во вашата врска кои треба да ги расчистите доколку сакате да трае. Разговарајте со партнерот за тоа, изјаснете се.

ЈАРЕЦ
Добивате уште едно признание за вашите квалитети. Вашиот умствен потенцијал ќе ви донесе добри добивки во иднина. Вашата посветеност е пословична и покрај заморот што го чувствувате – без вас не се може. Ќе продолжат да ве бараат од многу страни. Но, најмногу од сè, денеска сте им потребни на вашите родители.

ВОДОЛИЈА
Сосема е можно денот да го минете надвор од вашиот дом спортувајќи или други активности, бидејќи сте премногу енергични за да останете дома. Бидете сигурни дека такво нешто исклучително добро ќе влијае на вас. Сериозно ќе размислите за предлог од вашиот пријател, а најверојатно тој ќе успее да ве заведе.

РИБИ
Зборувајте помалку, освен што ќе заштедите енергија ќе ја елиминирате и можноста да бидете погрешно разбрани. Со позитивни мисли ќе привлечете добри сили кон себе и нема да ви биде тешко да ги реализирате своите намери. Барајте ги пријателите, не се затворајте во себеси, правдајќи се со разни причини. Ќе имате заемна корист.

Scroll to Top