Хороскоп за 24 февруари: љубовна авантура за Овенот, нови идеи и можности за Стрелецот

Овен
Денеска свртете се кон духовната страна на вашата личност и уживајте во неа. Не дозволувајте некој да ве вознемирува со својата лоша енергија. Љубов: ви претстојат убави моменти, можеби дури и авантури. Работа: секој што работи со странски земји ќе има корист од тоа. Здравје: добро.

Бик
Денес многу ќе влијаете на пријателите, а ова искористете го особено ако мислите дека во нешто многу грешат. Љубов: најважна е искреноста за да се подобри врската. Работа: поволен период. Здравје: зголемете го внесот на железо и витамини.

Близнаци
Нема причина да бидете депресивни кога знаете дека има и такви кои ве сакаат и би сакале да го поминуваат своето време со вас. Љубов: очекувате вашиот партнер повеќе да ве цени. Работа: однесувајте се кон оние со кои работите ладно, бидејќи не сте заборавиле некои неодамнешни настани. Здравје: полни сте со енергија.

Рак
Време е да продолжите напред со се што треба да оставите зад себе. На многумина нема да им биде лесно, но понекогаш тоа е единственото правилно решение. Љубов: се надевате дека партнерот ќе ги разбере вашите желби. Работа: пред вас се важни настани и важни одлуки. Здравје: денес се чувствувате добро.

Лав
Доколку не се грижите да се заштитите, денес може да дојде до некаков емотивен конфликт. Сите ќе те згазат ако им дозволиш. Љубов: не се глумете пред вашата сакана, особено ако се познавате долго време. Работа: сè ќе биде подобро. Здравје: за некои припадници на знакот проблем може да биде мочниот меур.

Девица
Обидете се да го гледате позитивното во другите, наместо да судите и постојано да наоѓате маани кај секого и во се. Љубов: со зафатените постои опасност од откривање на некои стари тајни. Работа: нема значителни промени на ова поле. Здравје: ти треба сон. Најдете време за квалитетен одмор.

Вага
Не потценувајте никого. Денес можете да запознаете личност од која можете да научите многу. Љубов: се затворивте, барем обидете се да се опуштите. Работа: размислувате за дополнителна работа, но не ја постигнувате редовно. Здравје: воведете некоја физичка активност.

Шкорпија
Не дозволувајте другите да ви кажат како да се однесувате во одредени ситуации бидејќи никој од нив не знае како навистина се чувствувате. Љубов: ако сте сингл, ќе запознаете нови пријатели и добро ќе се забавувате. Работа: бидете посветени на она што го работите. Здравје: добијте магнезиум за вашите мускули.

Стрелец
Нечија немилост може да ви пречи денес. Не поднесувате никакво претерување и тоа ќе го покажете отворено. Љубов: озборувањето денес може да ве изнервира повеќе од вообичаено. Работа: нови идеи и нови можности. Здравје: можни проблеми со тироидната жлезда.

Јарец
Понекогаш, многу е важно да знаете кога да престанете. Ако нешто не функционира по неколку обиди, оставете го зад себе. Љубов: ако се сомневавте во нешто, сега ќе се ослободите од тој товар. Работа: истражувајте што ве интересира и дури потоа работете на тоа. Здравје: низок крвен притисок кај постарите лица.

Водолија
Ситниците денес би можеле да ви предизвикаат голема главоболка, но само доколку им дозволите да. Љубов: не бидете мрачни кога станува збор за љубовта. Тоа навистина го нервира вашиот партнер. Работа: на работа сте расеани и невнимателни и знаете колкава штета може да направи тоа. Здравје: намалете го внесот на калории.

Риби
Пречките се секогаш тука, но не за да ве спречат, туку за да ве направат посилни. Имајте го тоа на ум во текот на денот. Љубов: ве очекува фаза која ви носи нова љубов дури и на оние кои се во врска. Работа: бидете упорни и истрајни во се што правите. Здравје: немате поголеми здравствени проблеми.

Scroll to Top