Хороскоп за 29 мај: нова љубов за бикот, период за заработка за вагите

Овен
Финансиите ќе бидат доминантна тема денес. Интензивно ќе размислувате како да го подобрите тоа поле во наредниот период. Љубов: зголемени страсти, и позитивни и негативни. Работа: денес, ако можете, одвојте малку време за одмор бидејќи тоа навистина ви е потребно. Здравје: главоболка.

Бик
Ќе бидете успешни во наредните денови, но не смеете да ризикувате. Консултирајте се со луѓе на кои им верувате. Љубов: ви одговара новото познанство, но добро размислете каде води и дали има иднина. Работа: ве очекува успех во преговорите. Здравје: гадење.

Близнаци
Ќе ви се зајакне интуицијата, слушајте ја, не ве залажува. Вашиот позитивен став придонесува и за зголемена енергија. Љубов: обидете се да го достигнете партнерот за се што сте пропуштиле. Работа: имаше некаква презаситеност на работното место. Здравје: проблеми со нозете.

Рак
Ако имате намера да започнете нешто ново, не правете го тоа сами. Побарајте совет од блиски луѓе, пријатели, некој кому му верувате. Љубов: фаза каде што ќе сакате да експериментирате. Работа: ќе изберете што сакате, но нема да избирате средства. Здравје: главно добро.

Лав
Напредокот е вреден за вашето време, но се чини дека не можете да уживате во него и да се опуштите. Добро би било да внимавате како вашето расположение влијае на најблиската личност. Љубов: ја сфативте вашата врска и партнерот лесно. Сте земале се здраво за готово и сега можеби чувствувате некој страв поради тоа. Страв од загуба. Работа: на работното место се чувствувате како дома. Здравје: болка во коските.

Девица
Ако имате оригинална идеја или добар план за забава или дури и бизнис, споделете ја со околината. Со задоволство ќе учествуваат. Љубов: овој период не е поволен за оние кои во претходните денови оставија нерешени некои работи. Работа: барајте нови начини да заработите пари. Здравје: стабилно.

Вага
За вас е поволен период за пари, финансии, за заработка поврзана со нешто што лично го правите со свои раце. Искористете ја наклонетоста на ѕвездите. Љубов: очекувате нешто, но всушност сте свесни дека не сте направиле многу за да го остварите тоа. Работа: поволно време за работа и заработка. Здравје: посветете повеќе внимание на вашето здравје, особено на исхраната.

Шкорпија
Сè што се случува во семејството ќе ве направи среќна личност денес. Може дури и да ве повреди ако некој нема време за вас. Љубов: партнерот може да биде целосно зафатен со некои работи поврзани со работата. Работа: денес сакате само да се одморите и да уживате. Здравје: внимавајте на исхраната.

Стрелец
Ни самите не сте сигурни што некој човек очекува од вас, но изгледа како постојано да ви се наметнува. Не дозволувајте да ве исфрли од колосек. Љубов: минатото ви се враќа во вид на повик, порака или нешто слично. Можеби не треба да очекувате премногу од него. Работа: грижете се за вашите пари. Здравје: проблеми со стомакот.

Јарец
Склони сте кон темни мисли, па само си ја влошувате ситуацијата. Она за што размислувате е лесно решливо, но дајте си одмор и почекајте. Љубов: во последно време некои од припадниците на знакот премногу често се прашуваат каде им оди врската. Работа: денес би можеле да потрошите пари на нешто што воопшто не ви е потребно. Пазете се од тоа. Здравје: нервни проблеми.

Водолија
Не сакате да одговарате на нечии барања. Тие дури може да ве налутат, да ве исфрлат од колосек и да кажат нешто поостро отколку што сте наумиле. Љубов: избегнувајте расправии со партнерот, особено ако сте свесни за некоја своја грешка. Работа: финансиите можат да се подобрат, но и лесно да се потрошат. Размислете за тоа. Здравје: пијте повеќе течности.

Риби
Потребно ви е време некои работи да ги доведете во ред, но чувствувате одреден притисок од луѓето околу вас. Љубов: новите љубовни настани можат да им направат проблем на оние кои се веќе во долга врска или брак. Работа: имате голема шанса да направите вистински напредок кон целта кон која сте зацртале. Здравје: проблеми со мочниот меур или бубрезите.

Scroll to Top