Хороскоп за 7 ноември: Финансиски проблеми за стрелците, поволен ден за бизнис за рибите

ОВЕН
Соработниците ви кажуваат што да правите. Иако не баравте туѓо мислење, полека но сигурно почнувате да правите потези кои не се ваши. Се чини дека не размислувате со туѓа глава, па затоа е последен момент да ги промените тие односи.

БИК
Се враќаш во форма. Денеска се активираат бизнисите кои од засега непознати причини се во застој. Малку сте збунети од исходот, бидејќи по долго чекање изгубивте надеж. Овие денови повеќе ќе ги доведувате во прашање вашите мотиви отколку што ќе направите нешто конкретно.

БЛИЗНАЦИ
Долговите што сте ги направиле во долго минато ви доаѓаат. Сознанието доаѓа преку писмено предупредување кое ќе ве вознемири. Пред да паничите, направете нова пресметка, а со тоа и план за излез од новонастанатата ситуација.

РАК
Целото ваше внимание е насочено кон проблематичната ситуација што се случува во вашиот семеен круг. Кулминацијата на сè пристигнува денес, а добрата вест е што решението е едноставно и поволно за вас. По големите турбуленции, претстои големо олеснување.

ЛАВ
Имате многу планови и очекувате наскоро да започнете некои од нив. За жал, денес не ви претстојат големи промени, освен што неколку туѓи искуства ќе ве натераат да размислите дали патот што сте го смислиле е најповолен за вас.

ДЕВИЦА
Се заплеткавте во маѓепсан круг. Решението е точно пред вашиот нос, но вие тврдоглаво се држите за старата приказна која ја оправдува целата блокада во која сте се нашле. Одговорноста ја префрлате на вашите најблиски, превидувате дека вие сте креаторот на вашата среќа, а не тие.

ВАГА
Посакувате конкретни работи. Сè околу вас е досадно и не знаете за што да се фатите и да ја прогласите за ѕвезда водилка на денешницата. Досадно ви е работата, а ниту односите дома не се подобри. Не  откажувајте се, летаргијата е минлива, исто како и овој ден.

СКОРПИЈА
Претеруваш. Заморот кој ве мачи веќе некое време конечно го зема својот данок. Секојдневните задачи бараат повеќе труд од вообичаеното. Поради недостигот на сон ви паѓа и концентрацијата, па доколку не го решите ќе следи тотално фијаско.

СТРЕЛЕЦ
Ги игнорирате финансиските проблеми, па деновиве ве следи непријатно изненадување. Очекувајте известување или испорака на сметка на која целосно сте заборавиле. Пред да паничите, проверете дали нема грешка.

ЈАРЕЦ
Ве мачат стравови. Го организирате животот на начин кој само вам ви е јасен, а тоа ве изложува на критики од другите. Не сте расположени за убедување и долги исцрпувачки разговори, а без тоа нема друг начин да се оправдате. Бидете потолерантни.

ВОДОЛИЈА
Вашата бавност не треба да ве загрижува бидејќи е во согласност со денешниот датум. Вечерта носи настани кои со својата динамика ќе ве вовлечат во темпото со кое повторно ќе бидете во центарот на вниманието. Патем, не сте недопирливи, внимавајте во сообраќајот.

РИБИ
Денот е идеален за сумирање на сработеното и планирање на идните активности. Управувајте со слободното време, но не занемарувајте го фактот дека сте дел од нечиј живот, па ако себично одлучувате само во рамките на личните интереси, некој до вас сериозно страда.