Хороскоп за 9 август: Рибите да внимаваат на финансиите, Јарците ги очекува емотивен бум

By

Овен
Сè на што сте работеле ќе почне да се остварува и да вроди со плод. Само бидете трпеливи. Може да има некои непознати околности или детали кои се занемаруваат. Не игнорирајте нечии зборови или порака што ја добивате. Денеска ќе бидете доста уморни кога е работата во прашање.

dobivaj vesti na viber

Бик
Посветете се на обврските и ќе бидете задоволни од постигнатите резултати, нема друг начин. Бидете доволно доследни во она што го мислите и сакате. Ќе имате зголемување на трошоците.

Близнаци
Некои од вас сè уште не можат да застанат како што треба, туку одат во круг и ништо не решаваат. Избегнувајте различни емотивни провокации или нова љубоморна сцена. Денес особено може да ве иритираат луѓето со кои работите.

Рак
Некои од вашите амбиции не се остварија и тоа ве прави нервозни. На луѓето околу вас им делувате арогантно. Покажете и на вашата сакана дека имате слични потреби и користете зрно мудрост секогаш кога е потребно. Во бизнисот донесете одлука брзо и продолжете понатаму.

Лав
Луѓето околу вас денес ќе бидат ситни за вашиот начин на работа. Правете го она што мислите дека е најдобро. Бидете реални во оценувањето на нечии можности. Особено кога се работи за работи кои го мачат партнерот. Можеби ќе добиете опомена наработа, но не дозволувајте тоа да ве вознемири премногу.

Девица
Обидете се да не се наметнувате премногу и не форсирајте нешто што сè уште е во сомнеж. Нема потреба премногу да се занесувате од нечие ласкање или да верувате во среќата што доаѓа одеднаш. На работно поле ве пленат некои нови идеи.

Вага
Знаете точно на што е важно да се фокусирате и на што да се посветите. Веројатно некому нема да му се допадне, но вие го правите тоа на свој начин. На вашиот партнер му недостига разбирање или добра волја, а вие немате упорност. Не ја прифаќајте секоја понуда што ќе ви се појави.

Шкорпија
Не се затворајте, туку обидете се да се справите со вашите проблеми што е можно поискрено. Многу сомнежи ќе се решат. Бидете поискрени во изразувањето на вашите чувства. Не се чувствувате безбедно и премногу често размислувате негативно кога се во прашање финансиите.

Стрелец
Се чувствувате растргнати помеѓу она што го сакате и она што е најдобро да го правите сега, во овој момент. Слушај го твоето срце. Покажете дека имате исклучителни манири во соодветната ситуација. Не паѓајте во темни мисли кога е работата во прашање.

Јарец
Голем дел од припадниците на знакот ќе бидат полни со енергија и ќе имаат волја за се. Дали се работи за заљубување?! Ве очекува емотивно задоволство кое ќе ве исполни со позитивна енергија. Доаѓаат некои мали промени кај вас на работен план.

Водолија
Умеете да го одделите важното од неважното и адекватно да се посветите на она што долго време ви е голема цел. Не можете да добиете сè што ќе посакате, туку само она што ви го нуди или предлага блиска личност. Некои работи ќе ви се вратат како бумеранг.

Риби
Вистинско време е да заработите повеќе пари, но исто така многу е важно да се грижите за тоа како ги трошите. Нема причина да ги потиснувате вашите емоционални желби. Обрнете внимание на различни детали во деловните преговори и на скриените пораки. 

Ќе ви се допадне