Комичарот Џерод Кармајкл ќе биде водител на Златните глобуси

Во септември дознавме дека Златните глобуси се враќаат на телевизија по повеќе од една година хаос во организацијата за церемонијата, а водител ќе биде комичарот Џерод Кармајкл.

dobivaj vesti na viber

Минатогодишната церемонија на наградите Глоуб беше скромен настан без телевизиски пренос во живо. Во меѓувреме, Здружението за странски печат на Холивуд (HFPA) се реорганизираше по истрагата на Лос Анџелес Тајмс во 2021 година, која откри впечатлив недостаток на различност меѓу членовите на групата, практики за самослужење и други етички пропусти.

„Толку сме возбудени што Џерод Кармајкл ќе биде домаќин на историските 80-ти награди Златен глобус. Неговиот комичен талент ја забавуваше и ја воодушеви публиката, што е многу важно во времето во кое живееме. Џерод има посебен талент што му треба на ова шоу“, рече Хелен Хоен, претседател на HFPA.

Поранешната непрофитна групација, исто така, ги продаде своите средства на привремениот извршен директор Тод Боли во јули, претворајќи ја организацијата во профитабилна.

Во април, Кармајкл откри дека е геј, а исто така го откри и неговото вистинско име Ротаниел. За Л.А. Тајмс објасни дека тоа го направил затоа што се чувствувал уморен од лажење.

80-тото доделување на Златните глобуси ќе се емитува на 10 јануари на NBC.

Scroll to Top