Концерт на култните „Црвена јабука“ во Скопје

Бендот „Црвена јабука“ ќе одржи голем концерт во Скопје на 10 октомври во Спортскиот центар „Јане Сандански“.  По лето исполнето со фантастични концерти во Србија, Хрватска и Босна и Херцеговина и турнеја во Австралија, поп-рок легендите за помалку од месец подготвуваат вистински спектакал во Скопје.

Најубавата арена во главниот на 10 октомври ќе се движи во рокенрол звуците на „Тамо где љубав почиње“, „Некако с прољеча“, „За све ове години“, „Нека нова јутра“ и уште многу стари, нови и безвременски хитови.

Влезниците за најголемиот рок концерт оваа есен се пуштени во продажба низ продажните места во мрежата на ticket ширум државата и онлајн на ticket.mk. За дополнителни информации и резервации може да нѐ контактирате на 071-224/937; 078-666/676 или на 078-209/586.

Концертот е во организација на Вајб Продукција.

 

 

Scroll to Top