Месечен хороскоп за октомври: проблеми на работа за Близнаците, пресврт во љубовта за Лавот

By

ОВЕН

dobivaj vesti na viber

Месечниот хороскоп за октомври 2022 година вели дека е поволен момент за деловни состаноци и потпишување важни документи. Вашата упорност и самодоверба може да предизвикаат одредени проблеми, но ништо со што нема да можете да се справите. Во втората половина од месецот очекувајте подобрување на финансиската состојба. Ако сте во врска, би требало помалку да се грижите за контрола на партнерот. Треба да ги слушате неговите проценки и заедно да донесете одлуки и постапки. Така сте најјаки. Оние кои се сингл би можеле да влезат во нова романса. Ќе се забавувате, но оваа врска нема иднина. Пазете се од настинки и сезонски вирусни инфекции. Вашиот имунитет е нарушен и сте подложни на лесно разболување.

БИК

За биковите, октомври е месец на промени. Бидејќи сте знак кој не сака да отскокнува од рутината, првата половина од месецот ќе биде особено напорна, но и успешна. Во втората половина ве очекува финансиска добивка. Внимавајте како ги распределувате парите. Овој месец стоите во место кога е љубовта во прашање. Се собирате, ги одмерувате вашите врски, дозволувате вашите чувства да се смират и да ја донесете најдобрата одлука. Некому сте неверојатно привлечни, но личноста се плаши да го направи првиот потег. Меланхолични сте, некои приватни проблеми оставиле трага на вашата психа. Ќе ви помогне ако се фрлите на средување на домот.

БЛИЗНАЦИ

Близнаците треба да ги покажат своите вештини и способности, полни се со енергија и идеи и сега е вистинско време да се наметнете во тимот. Ги вознемирувате колегите, ќе ви зборуваат зад грб, но не треба да обрнувате внимание на озборувања. Ова е месецот кога имате големи шанси да успеете. Очекувајте трошоци. Октомври ќе биде судбински за близнаците и можеби конечно ќе ја запознаете вашата сродна душа. Меѓутоа, оние во брак и во сериозни врски би можеле да наидат на недоразбирања со партнерите и да влезат во расправии поради љубомора. Искористете го изливот на енергија и почнете, ако веќе не сте, да се занимавате со спорт. Со корегирана исхрана, можете да очекувате да ја имате фигурата од соништата за неколку месеци.

РАК

Октомври нема да биде најдобриот месец за раковите. Можни се промени на работа, кои припадниците на овој знак нема да ги прифатат на најдобар начин. Во втората половина од месецот ви се советува да ги подобрите своите знаења и вештини, не смеете да доцните зад другите. Не позајмувајте пари. Што се однесува до љубовта, ситуацијата е многу подобра. Слободните ракови би можеле да ја запознаат својата сродна душа. Следете ги вашите чувства, тие нема да ве изневерат. Проблеми со желудникот и варењето. Префрлете се на полесна храна, а не би било лошо да посетите гастроентеролог.

ЛАВ

Овој месец ќе биде полн со изненадувања и пресврти за лавот. Може да очекувате кратко патување во средината на октомври. Ако не научите како да управувате со парите, работите ќе тргнат надолу. Не трошете пари и не позајмувајте пари. Пресврти и во љубовта. Лавовите кои се во долги врски би можеле да раскинат со партнерите. Ѕвездите велат дека нема да се нервирате поради колапсот на љубовта. Личноста која можеби ви е судена можеби е многу блиску. Посетете стоматолог. Можни се проблеми со непцата.

ДЕВИЦА

Месечниот хороскоп за октомври 2022 година ги предупредува девиците да се подготват за финансиски тешкотии. Сепак, не треба да очајувате, ситуацијата ќе се подобри во втората половина од месецот. Бидете трпеливи и строго внимавајте како ги трошите парите. Месецот ќе биде прилично непредвидлив, добро би било доколку имате заштеда. Вашето внимание ќе биде насочено кон градење на односи во семејството. Лесно ќе најдете излез од тешките ситуации Истото важи и за љубовта. Доколку имате проблеми со партнерот, втората половина на октомври носи олеснување. Ѕвездите советуваат да посветите повеќе време на спортот и тренинзите.

ВАГА

Месечниот хороскоп за октомври 2022 година вели дека овој месец можете да очекувате нови предизвици. Ќе има многу обиди и грешки кои ќе доведат до тоа да го пронајдете вистинскиот пат за себе и да отворите нови можности. Колективот ќе ве поддржи. Привлекувате пари како магнет, но внимавајте колку трошите за да не изгубите повеќе отколку што заработувате. Врската со партнерот веќе подолго време е на надолна патека. Размислете дали сега е вистинскиот момент да ставите точка. Очекувајте олеснување, ќе се чувствувате многу подобро штом ќе пресечете. Можни се проблеми со зглобовите и коските. Зголемете го внесот на калциум.

СКОРПИЈА

Месецот ќе биде исполнет со патувања, а нагласено е полето на комуникација. Внимавајте како се однесувате со колегите. Обидете се да не ги наметнувате своите ставови и претерано да ја контролирате ситуацијата на работа, можно е да наидете на отпор. Во втората половина од месецот ве очекуваат успех и награди од претпоставените. Во октомври, скорпиите треба да ја слушаат својата интуиција, таа е таа што може да им помогне да се справат со проблемите. Сега ви треба љубовта и поддршката од вашата сродна душа и, не грижете се, ќе ја добиете. Размислете за посета на психолог. Приватните проблеми ве исцрпуваат и не би било лошо да разговарате за нив со професионалец.

СТРЕЛЕЦ

Стрелците во октомври би требало да се посветат на нови проекти. Ќе имаат можност да го работат она што го сакаат, што позитивно ќе влијае на нивното расположение и на целиот тим. Во втората половина од месецот ќе имате можност да напредувате во кариерата. Вашите главни квалитети овој месец се смиреноста и внимателноста. Во љубовта можеби ќе треба да поминете низ несогласувања и недоразбирања со партнерот, само така подобро ќе се запознаете и ќе ја подигнете врската на ново ниво.  Внимавајте да му обезбедите на телото доволно хранливи материи. Исцрпеноста лошо влијае на имунитетот.

ЈАРЕЦ

Овој месец ќе научите како правилно да ги планирате и распоредите своите сили. Благодарение на вашите напори ќе постигнете многу цели, сè што треба да направите е да поставите нови за следниот период. Доколку сте ја смениле работата, можете да очекувате подобрување на финансиската состојба. Кон крајот на месецот се очекуваат мали кавги со другата половина. Слободните јарци не треба да брзаат да најдат нова љубов. Бидете трпеливи, таа самата ќе ве најде. Некој од вашето блиско опкружување фантазира за вас. Намалете го внесот на калорична храна, ќе почувствувате непријатност во стомакот доколку не јадете умерено. Прошетајте повеќе.

ВОДОЛИЈА

Ова е доста поволен месец за водолиите. Многу од одлуките што ги донеле ќе испаднат успешни. Не дозволувајте озборувањата околу вас да ве задржат. Сè оди според планот и како што треба, не се враќајте на злонамерните коментари. Можно е зголемување на платата. Зафатените ќе влезат во некаков вид партнерство со личноста со која се во врска или брак. Оние кои се во кратки врски би можеле да ги очекуваат проблеми – кавги и несогласувања ќе го одбележат поголемиот дел од октомври. Треба да покажете повеќе разбирање за партнерот. Здравјето ви е одлично, продолжете да го правите тоа што го правевте, среќни сте.

РИБИ

Месечниот хороскоп за октомври 2022 година вели дека и покрај сите тешкотии, рибите ќе бидат позитивно расположени во текот на целиот месец. Лесно се прилагодувате на околностите и ги наоѓате вистинските решенија за проблемите. Правете го она што ве храни со позитивна енергија. За да избегнете големи загуби, бидете поодлучни во донесувањето одлуки. Во втората половина од месецот треба да ја средите романтичната врска и да се обидете да го слушате партнерот. Неочекуваните познанства можат да прераснат во силни пријателства. Временските промени имаат негативно влијание врз вас. Обидете се да спиете повеќе и да го одморите телото.

Ќе ви се допадне