Модна дизајнерка е избрана за мис на САД за 2022

Р’Бони Габриел е Мис на Соединетите Американски Држави за 2022 година. Таа на натпреварот за убавина ја претставуваше државата Тексас.

Нова мис ќе ги претставува САД на изборот за МисУниверзум на 14 јануари 2023 година што ќе се одржи во Њу Орлеанс.

Р’Бони дипломирала на Универзитетот во Северен Тексас со диплома за моден дизајн. Сега работи како дизајнер која создава еколошка облека и како манекенка. Нејзините хоби вклучуваат винтиџ шопинг, јога, скицирање и хула-хопинг.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by R’Bonney Nola (@rbonneynola)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by R’Bonney Nola (@rbonneynola)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by R’Bonney Nola (@rbonneynola)