Морнари го пронајдоа телото на Матеј Периш

By

Морнари утрово околу 9:20 часот пронашле тело во близина на Ада Хуја, за кое се верува дека е исчезнатиот Матеј Периш од Сплит, пишуваат српските медиуми.

dobivaj vesti na viber

Форензичарите го извлекле телото, кое било во распаѓање и тоа е предадено на обдукција. Преку ДНК ќе се дознае дали навистина станува збор за 27-годишниот Матеј, кој исчезна ноќта помеѓу 30 и 31 декември во Белград.

Според првите информации, станува збор за маж кој бил облечен во фармерки, маица и имал една бела патика, што одговара на гардеробата која во времето на исчезнувањето ја носел Периш. На раката имал сребрен часовник и мобилен телефон во џебот.

„Сè додека и официјално не се утврди идентитетот, полицијата нема да излегува со информации во јавноста“, рекле надлежните за медиумите.

 

Ќе ви се допадне

mẹo bắn cá go88 đánh bài đổi thưởng go88 không rút được tiền go88

game sunwin.vn otp sunwin tại sunwin pc