МРТ ги објави резултатите од гласањето на Евросонг, Андреа за малку не влезе во финале

By

Андреа Коева се најде на 11 -то место на втората полуфинална вечер од Евросонг, од вкупните резултати од стручното жири и телевоутингот претворени во поени, објави МРТ.

dobivaj vesti na viber

Македонија со овогодинешната претставничка Андреа и песната Circles која настапи 11 -та по ред во втората полуфинална вечер, според поените од стручното жири го освои 10 место со вкупно 56 поени, додека пак, од телевотингот го освои 15 место со вкупно 20 поени. Претворени во вкупни поени, Андреа со вкупно 76 поени го освои 11 место во полуфиналето, или пак 26 место од вкупно 40 земји учеснички.

Ќе ви се допадне

Go88 - Game bài đổi thưởng uy tín nhất hiện nay go88 club ios hách go88

https://sunwin.gg/