Мувлосана храна и сирење со инсекти, луѓето разочарани од рускиот „Мекдоналдс“

By

Мувлосана храна и инсекти кои лазат по неа, вака посетителите ја коментираат состојбата во рускиот Мекдоналд или „Вкусно и точка“.

dobivaj vesti na viber

„Мекдоналдс“ кон средината на месец јуни се повлече од Русија, по 30 години работење поради војната во Украина.

Според реакциите на гостите, храната во новиот руски Мекдоналд е далеку од познатата храна во оригиналниот ресторан.

На гостите им бил послужен мувлосан хамбургер и сирење полно со инсекти.

За да не биде работата дека ова е само шпекулација, незадоволните потрошувачи споделиле фотографии од своите оброци на социјалната мрежа Твитер, по што предизвикале многу коментари.

Ќе ви се допадне