Најљубоморни знаци во хороскопот

Некои луѓе не можат да ја контролираат љубомората, а според астролозите, најљубоморните се родени во три хороскопски знаци: скорпија, лав и бик.

dobivaj vesti na viber

Скорпија

Не е никакво изненадување бидејќи скорпиите се екстремно посесивни кога станува збор за љубовна врска. Тие не можат да ги контролираат нивните чувства и со самата помисла дека партнерот/партнерката може да ги изневери стануваат болно љубоморни и губат контрола. За нив љубомората е афродизијак бидејќи ја обожаваат личноста со која се во врска. Можат да направат сцена и за најмала ситница.

Бик

Биковите се премногу посесивни, а со самото тоа се и љубоморни. Биковите обожаваат да ги присвојуваат луѓето како предмети, па затоа не можат да се помират со фактот дека може да ги изгубат нивните партнери. Не може да го разубедите бикот и да му објасните дека нема причина за љубомора ако самиот почувствува дека љубовната врска му е загрозена.

Лав

Лавовите се премногу горди на себеси и на сето она што го прават. Нивното его не им дозволува да бидат повреди, па со самото тоа бараат докази дали нивниот партнер ги изневерил. Ако лавот почувствува дека му правите некои работи зад грб, никогаш нема да ви го прости тоа. Често имаат неконтролирани изливи на љубомора.

Scroll to Top