Најскапиот авионски билет чини 22.670 евра и секогаш е продаден

dobivaj vesti na viber

Извршниот директор на „Луфтханза“, Карстен Шпор вели дека цената на авионскиот билет покажува дека компанијата закрепнува по тешкиот период поради вирусот.

Компанијата ги зголеми бројот на летови за САД, па сега има 25, односно повеќе отколку што имаше пред почетокот на пандемијата.

Scroll to Top