Наставник од Скопје истепа малолетник во училиште

Скопјенец А.Н .(38)  пријави во полиција дека ден претходно, околу осум часот во основно училиште на подрачјето на Бит Пазар неговиот малолетен син бил физички нападнат од наставникот А.И. Од МВР велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Scroll to Top