Навивачите на Ѓоковиќ откачија по победата во Мелбурн, ама доминира Македонец

Навивачите на Ѓоковиќ се собраа пред арената Род Лејвер во Мелбурн за да ја прослават победата против Андреј Рубљов. Меѓу нив доминираше навивач со македонско знаме, кој беше качен врз рамениците на маж кој носеше српско знаме. Групата го извикуваше името на Ноле, се пееја навивачки песни и носеа негови слики со натписот GOAT – најголем на сите времиња. Дел од нив играа и оро.

Навивачите на Новак секоја победа на српскиот тенисер ја слават бурно и коментираат дека ова е негова година, кога во Мелбурн ќе ја освои десеттата титула на Австралија опен.