Неделен хороскоп од 16 до 22 мај: Биковите имаат пречка за нова љубов, девицата нема доверба во партнерот

By

Овен

dobivaj vesti na viber

Овие денови ќе имате променливо расположение што се однесува до љубовниот живот. Некои врати ќе се отвораат, но некои и ќе се затвораат. Дури и истовремено. Затоа, бидете максимално отворени и следете ја секоја можност. Треба да научите што се крие зад можностите. На работа главно ќе ви оди добро. Уште повеќе ќе ги засилите контактите и ќе ја подобрите соработката со младите колеги. Некои ќе отворат врата за нови колеги или самите ќе бидат повикани на некое ново место на работа. Предизвиците ќе бидат секојдневни.

Бик

Повремено ќе почувствувате по некоја лична фрустрација или пречка за љубов. Издржете, најмногу зашто со трпеливост ќе увидите колку всушност имате сила и колку може да сакате. На тој начин сè ќе се стопи самото од себе, а ќе останат само добрите работи. Изгледа како да се разведрува, но никако тоа да го дочекате. Веќе станувате нетрпеливи за да докажете што знаете и за што сте способни. Уште оваа недела ќе треба за нешто да се подготвите или да довршите некоја заостаната работа. Затоа, работете го тоа полека и сигурно.

 

Близнаци

Добра атмосфера, вашата отвореност и подготвеноста да изразите она што чувствувате, како и наклонетоста на другата страна ќе ви ги направат овие денови многу пријатни. Оние кои уште се во потрага по сродна душа, лесно ќе се приближуваат кон секоја личност од спротивниот пол. Ќе биде интересно. Својот деловен интерес полека ќе го префрлувате на проширување на сопствените знаења и стручната способност. Некои ќе одат на доедукација. Сега ќе се исполнат некои законски услови за да може да направите нешто во таа насока. Некои поради тоа ќе отпатуваат.

Рак

Ако до сега имаше празнина во љубовта, овие денови ќе дочекате подобри шанси. Токму така вашиот приватен живот полека ќе почне да се подобрува, а потоа и насмевка ќе се врати на вашето лице. Немојте ништо да форсирате и сè ќе биде добро. Новата енергија што интензивно ја чувствувате ќе ве поттикне и на нови деловни потфати. Ќе бидете вешти, конструктивни, отворени, жедни за предизвици. Лесно ќе се поврзувате со другите, а особено со лицата со кои сте заедно во работниот простор.

 

Лав

Можеби понекогаш ќе ви се чини дека љубовта е далеку од вас. Сепак, таа е поблиску отколку што мислите, само што моментално не се покажува. Бидете мирни, трпеливи и упорни. Ако сте во врска, не форсирајте со изразување емоции по секоја цена. Многумина ќе играат на сигурно зашто неодамнешните искуства и искушенија ги упатија кон тоа. Сепак , може малку и да ризикувате. Не е сè толку тешко како што вие го гледате. Повторно ќе се појави поддршка од други, на кои воопшто не сте се надевале.

Девица

Вие полека доаѓате во убав период. Ова време е добро за засилување на довербата во врските, но и за поотворени разговори. На некои, сепак , повеќе ќе им одговара самотија исполнета со филозофирање. Повеќето ќе се чувствуваат добро. Ќе бидете помалку заморени од работата. Некои колеги, згора на сè, и ќе ве задеваат. Не реагирајте. Она што мора да го сработите направете го професионално. Така на сите ќе им ги затворите устите. Шанса за напредување не е неможна, но засега не ви изгледа атрактивно.

Вага

Некои ваши љубовни очекувања ќе бидат исполнети и покрај некоја пречка или фрустрација. Сепак понатаму треба да бидете внимателни и на мирен начин да го одржувате она што до сега сте го оствариле. Другата страна ќе го препознае и цени вашиот труд. Понекогаш ќе ви се чини како премногу да ве истакнуваат и да го фалат вашиот труд .Скромноста и еден вид срамежливост, кои ги ширите околу себе, ќе бидат пример за другите. Ќе работите вредно и без многу прашања.

Скорпија

Веројатно ќе се чувствувате осамено, освен ако осаменоста не е по ваша желба. Оние во врска ќе поминуваат низ еден интересен период низ кој ќе треба доста трезвеност за да се помине. Не претерувајте со вашите идеи, зашто и покрај тоа што некои врати малку ви се отворија, сè уште не е време да се експонирате. Работете во тишина и според правилата на игра. Трпеливо дочекајте ги вашите пет минути. Ќе дојдат. Ако ви е тешко, побарајте ведри луѓе.

 

Стрелец

Преодниот несклад во личните односи и уште повеќе во вашите љубовни очекувања ќе направи да се чувствувате фрустрирано или осамено. Би било добро да ја прифатите состојбата каква што е и без поголеми амбиции да очекувате подобри денови. Најдете во себе сила за да поставите подобри критериуми во работењето и да ја завршите работата што мора да биде завршена. Сега не си ги поставувајте барањата премногу високо, зашто сте во фаза кога се соочувате со бројни предизвици, а енергијата ви е на минимум. Планирајте во мислите.

 

Јарец

Вашата потреба за друштво и натаму ќе биде изразена, па многу често ќе излегувате. Ќе бидат тоа неформални дружби со блиски луѓе до вас и со пријатели. Нема да имате големи очекувања, но токму таа опуштеност би можела да ви донесе нова љубов. Ги решивте последните поголеми недоумици и сега храбро одите напред. Малку по малку почнувате да градите нови услови за работење или нови проекти. Во себе ја носите онаа светлост што ќе разбуди многумина околу вас. Само треба да ви веруваат, па затоа отворете се.

 

Водолија

Вашата енергичност и активност во љубовниот живот понекогаш ќе се граничи со лудост. Не се исклучени ниту мали љубомори, но и такви со поголем интензитет. Но како дошло, така и ќе помине. Потребна ви е малку поголема самоконтрола за да бидете посреќни. Ќе дејствувате на различни фронтови, но нема да има ништо толку силно за да ви го задржи целото внимание. Ќе функционирате добро со внимателно организирани паузи. Ќе ви бидат потребни зашто имате помалку енергија од вообичаеното.

Риби

Деновиве многумина од вас ќе претеруваат во страста или, пак, во друга крајност, во студенило. Или секој момент ќе сакате да бидете со саканата личност или ќе барате целосна самотија. Сетете се на правилата на златна средина и обидете се да најдете рамнотежа. Можно е овие денови да воспоставите или да обновите деловни контакти со луѓе кои работат на друг континент. Тоа секако ќе ви донесе поволни резултати и ќе ви ги рашири хоризонтите. Колку и да изгледа далеку, ќе биде добро.

 

Ќе ви се допадне

apk go88 go88 chơi trên web Tài Xỉu Go88 - Tải Game GO88 Đổi Thưởng APK, iOS, AnDroid

https://sunwin.gg/