Нов бизарен тренд на Тик-ток, пациентите умираат, а докторите ги снимаат реакциите

By

Реакциите на здравствени работници веднаш по смртта на нивните пациенти се снимаат и се постираат на социјалната мрежа Тик-ток. Ова е новиот бизарен тренд на оваа платформа.

dobivaj vesti na viber

На снимките главно се гледа како медицинските сестри нервозно шетаат по болничките ходници или едноставно обесхрабрено гледаат во камерата.

Еден корисник на Твитер сподели едно такво видео од Тик-ток со коментар: „Човеку, не можам да верувам дека мојот пациент почина, веднаш ќе се снимам за на Тик-ток“.

Видеата понекогаш вклучуваат објаснување за ситуацијата, како ова, каде што еден корисник напиша: „Денес го изгубив мојот прв пациент. Неговото семејство не можеше да биде тука за него. Затоа го направив она што би го направила секоја медицинска сестра. Седнав до него и го држев за рака додека не издиша“.

@halesimpson Answer @im_siowei ♬ original sound – Hale!

Ќе ви се допадне