Обожавател бара да му вратат пари оти се разочарал од филмот на Том Круз

Обожавател од Нов Зеланд бил разочаран од филм на Том Круз и решил да направи се за да му се вратат парите. Инцидентот се случил по прикажувањето на филмот „Џек Ричер“ во 2012 година.

dobivaj vesti na viber

Во овој акционен филм, ликот на Круз го истражува случајот на поранешен снајперист на американската армија обвинет за убиство на пет лица. Иако филмот има прилично позитивна оценка за Rotten Tomatoes (63%).

Тој напишал жалба за филмот до Агенцијата за стандарди за рекламирање, откако сцената објавена во трејлерот не се појавила на големото платно. Тој се пожал дека сцената со експлозијата каде што целата карпа се урива е клучна за тој да го гледа филмот, заедно со фактот дека Том Круз глуми во него.

Кога филмот бил пуштен во кината, не ја содржел сцената од експлозијата, а обожавателот тврдел дека тоа ги довело во заблуда гледачите.

„Парамаунт Пикчрс“ призна дека рекламата била објавена пред последниот пресек на филмот, што значи дека сцената од експлозијата била пресечена од последниот пресек на филмот.

Иако „Парамаунт“ се бранеше со тврдењето дека е вообичаена практика во филмската индустрија да се произведуваат театарски трејлери и реклами пред последниот пресек на филмот, тие сепак понудија враќање на парите на разочараниот обожавател.


Scroll to Top