Откако го освои пехарот кошаркар на Партизан дозна дека ќе стане татко

Кошаркарот Данте Ексум од Австралија вчера за првпат го освои шампионскиот пехар со Партизан во АБА-лигата, но повеќе се израдува кога дозна дека ќе стане татко. На крајот од натпреварот сопругата се симна на теренот и го изненади со фотографии од ултразвукот.

За потсетување, Данте со Партизан стигна до својата прва титула во АБА-лигата. Партизан беше подобар од вечниот ривал Црвена Ѕвзда во мајсторката во „Штарк Арената“ и по цела деценија успеа да го освојат шампионскиот пехар во регионалното натпреварување.

 

 

Scroll to Top