По поразот од Шпанија, Роналдо пак ја фрли капитенската летна како со Србија

По поразот од Шпанија, Кристијано Роналдо пак ја фрли капитенската лента како на мечот со Србија минатата година. Фрустиран од тоа што Португалија остана без фајнлфор во Лигата на нациите, Португалецот направи сличен скандал како претходно.

dobivaj vesti na viber

На Португалците им беше потребен само бод за да поминат понатаму, но Шпанците победија со голот на Алваро Мората во 88. минута. Роналдо нервозен на крајот ја фрли капитенската летна исто како на „Маракана“ во 2021 година.

За потсетување, на 27 март 2021 година во Белград, фрустиран од одлуката на судијата да не му го признае регуларниот гол во последните моменти од натпреварот, излезе од теренот и ја фрли лентата. Нешто слично направи и на Европското првенство кога неговиот тим испадна од Белгија во осмина,финалето и тогаш остана без титулата најдобар фудбалер во историјата на земјата.

 

Scroll to Top