Почина учесник на Лондонскиот маратон

By

Еден од учесниците на маратонската трка која вчера се одржа во Лондон почина откако колабираше за време на маратонот, соопштија вчера организаторите. Идентитетот на починатиот учесник на лондонскиот маратон не е објавен, а организаторите наведоа дека станува збор за 36-годишен маж од југоисточна Англија. Тој колобарил на 38. километар од трката. “Иако прими итна медицинска помош која стигна на местото во рок од три минути, почина подоцна во болница. Причината за смртта ќе биде позната откако ќе биде направена обдукција, соопштија организаторите на Лондонскиот маратон.

dobivaj vesti na viber

Ќе ви се допадне