Портпаролот на кралицата Елизабета: Да беше жива Дијана, се сомневам дека Хари би се оженил со Меган

Војводата и војвотката од Сасекс се венчаа на раскошна кралска венчавка одржана во Св. Џорџ во замокот Виндзор пред шест години, а денес уживаат во хармоничен брак во кој имаат две деца – синот Арчи и ќерката Лилибет.

Но, портпаролот на кралицата Елизабета Втора, од 1988 до 2000 година, Дики Арбитер изјави за радиото Тајмс дека верува дека парот немаше да се венча доколку принцезата Дијана беше жива, пренесува „The Mirror“.

„Да беше жива Дијана, можеби ќе бидам критикуван за ова, се сомневам дека Хари би се оженил со Меган“, рече Дики.

Тој додаде дека верува оти Хари би следел поинаков пат во животот доколку неговата мајка беше жива сега.

„Дијана беше многу внимателна со своите момчиња, тие беа нејзини дечковци. Таа ги штитеше и ќе ги заштити од секој што мисли дека не е вистинската личност”, заклучува тој.

Scroll to Top