Пожар во близина на навивачкото село на Мундијалот во Катар

Пожар во непосредна близина на навивачкото село на Мундијалот во Катар.

dobivaj vesti na viber

Како што пренесува „Сан“ во близина имало густ чад, но сеуште не е утврдено како настанал пожарот.

Засега немаповредени, а катарските власти информирале дека пожарникарите го локализирале пожарот кој избувнал во зграда.

Пожарот избувна во попладневните часови по локално време, на островот каде што се наоѓа стадионот Лусаил, кој денеска треба да биде домаќин на натпреварот помеѓу Аргентина и Мексико.

Scroll to Top