Роналдо објави фотографија од стапалата и ги згрози фановите

Кристијано Роналдо, еден од најдобрите фудбалери во светот, се најде во центарот на вниманието откако на социјалните мрежи објави фотографии од стапалата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gajo Rabona (@gajo.rabona)


Неговите фанови и следбеници на социјалните мрежи се згрозија од деформитетите на прстите на стапалата кои се забележуваат на фотографијата. Му оставија лавина коментари во кои му советуваат да побара помош и го прашуваат дали се буди со болки.

Фудбалскиот свет со години раскажува дека од стапалата на Роналдо се згрозил и поранешниот негов соиграч од Јувентус, Вестон Мекени. Додека  Ронадо лежел на масажа, Мекени, откога му ги забелеажал стоплата му рекол дека му изгледаат ужасно, на што Ронадло одгворил „Другар, ова се стапала од милијарда евра“.

Scroll to Top