Синот на Тина Тарнер пронајден мртов

Рони Тарнер, синот на Тина Тарнер, е пронајден мртов во неговиот дом во Лос Анџелес. Телото го пронашле соседите, кои безуспешно пробувале са го оживеат. Причината за смртта не е откриена, иако медиумите пишуваат дека тој боледуваше од рак.

dobivaj vesti na viber

Рони почина четири години откако неговиот постар брат Крег се самоуби во 2018 година. Рони и Крег се деца на Тарнер од бракот со Ајк Тарнер.

Откако се омажи со Ајк, Тина ги посвои двете деца на Ајк од првиот брак, синовите Ајк Јуниор и Мајк

Scroll to Top