Тенисерот Калин Ивановски освои трофеј на турнир во Грција

By

Македонскиот тенисер Калин Ивановски е победник на турнирот од ИТФ – серијата со награден фонд од 25.000 долари во Ираклион, Грција, откако во големото финале го порази Романецот Себастијан Гима.

dobivaj vesti na viber

Ивановски до победата дојде откако ги доби сите десет сетови по големата доминација во текот на играта.

За Ивановски ова е голем успех, особено што на последните три одиграни турнири испаѓаше уште во првото коло. Вомоментов на АТП-листата, Калин е на 746. место.

Ќе ви се допадне