Третата сезона на серијата „Емили од Париз“ ќе се емитува на почетокот на 2023 година

By

Серијата „Емили во Париз“ која се емитува на платформата Нетфликс, добива трето продолжение. Не долго по успехот на првата сезона, следеше успешна втора сезона. 

dobivaj vesti na viber

Во новата трета сезона се враќа речиси целата актерска екипа, вклучувајќи ги Лукас Браво како Габриел, Камил Разат како Камил, Ешли Парк како Минди и Филипинката Лерој-Болие како Силви. На малите екрани официјално се враќа и Лусиен Лависконт, кој се појави како Алфи во последната сезона. Неговото враќање во серијата, значи дека љубовниот живот на Емили ќе стане уште покомплициран.

Целата екипа на популарната серија „Емили во Париз“ овој август започна со снимање на новото продолжение, а планираното време за завршување е оваа есен. Затоа, можеме да очекуваме постпродукцијата на серијата да започне во зима, со што новата сезона ќе пристигне на почетокот на 2023 година. 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lily Collins (@lilyjcollins)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lily Collins (@lilyjcollins)

Ќе ви се допадне