Велшки навивач почина во Катар

Навивач од Велс починал за време на Светското првенство во Катар. Според „Би-Би-Си“ се рбаоти за природна смрт на 62-годишен велшанец.

dobivaj vesti na viber

Велшкиот фан, Кевин Дејвис на Светското првенство бил заедно со својот син и со пријатели. Тој починал синоќа, на истиот ден кога Велс загуби од Иран во групната фаза. Дејвис не бил на мечот меѓу Велс и Иран.

Велшките фанови во голем број се присутни во Катар, нивната репрезентација првпат е на Светско првенство по 1958 година.

Scroll to Top