(Видео) Де Пол му удри шамар на Меси

Репрезентацијата на Аргентина е на подготовки во Мајами за пријателските натпревари со Хондурас и Јамајка. Од подготовките се појави интересно видео во кое е Лео Меси.

Ѕвездата на ПСЖ очигледно кажа нешто што не му се допадна на фудбалерот на Атлетико Мадрид, Родриго Де Пол, кој реагираше и го удри.

За среќа брзо реагираше Паредес, кој ги раздели двајцата фудбалери да не дојде до поголем конфликт.