(Видео) Емотивната реакцијата на украинскиот коментатор од скривница за победата на Укриана

By

Коментаторот на украинската државна телевизија, Тимур Мирошченко не можеше да ја сокрие радоста во моментот кога Украина во финалето доби 439 поени од публиката, додека тој информираше од засолниште.

dobivaj vesti na viber

На TikTok се појави снимка од неговата реакција и се гледа дека тој скока од среќа што Украина доби таква поддршка од Европа. Екипата на украинската телевизија направи импровизирано студио во скривницата за првата полуфинална вечер.

@eurovision.by.kseniia That’s how all Ukrainians felt today😭 #ukraine #eurovision2022 #eurovision #saveukraine #supportukraine #kalushorchestra ♬ Stefania (Kalush Orchestra) – KALUSH

Ќе ви се допадне

sunwin web sunwin.apk mới nhất sunwin apk

sun win

sunwin game bài sunwin tải sunwin

sunwin web game sunwin game sunwin

tải sunwin