(Видео) Евровизиските фанови се лути што една земја не се пласираше во финалето: „Шок, ова е ремек дело“

Втората полуфинална вечер на Евровизија не помина без изненадувања. Иако многумина очекуваа пласман на белгискиот претставник во финалето, тоа не се случи. Мустии со песната Before The Party’s Over неочекувано беше елиминиран во полуфиналето, што налути многу евровизиски фанови.

Под видеото од неговиот настап од полуфиналето има речиси исти коментари – овој настап заслужи да оди во финалето.

„Лут сум затоа што Белгија не се пласираше во финалето“, „Ова е најголемата измама на Евровизија“, „Што не е во ред со Евровизија? Ова беше во топ 5 песни оваа година а не помина во полуфинале. Голема почит за Мустии и Белгија за ова ремек дело, продолжуваме да го слушаме“, „Не ми е гајле за резултатот, ова е мојот победник“, „Шокиран сум“, се дел од коментарите.

Според вчерашните обложувалници, кои превидуваа кои земји се пласираа во финалето, Белгија беше на осмото место. Исто така, пред неколку дена, кога Бејби Лазања имаше 34% шанси за победа, Мустии беше на 12-тото место во обложувалниците. Под него беа Норвешка, Финска, Грузија, Шведска, Австрија… Сите тие земји се пласираа во финалето.

Scroll to Top