(Видео) Ѓоковиќ ги пцуеше навивачите на турнирот во Рим

By

Најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ, во четврфиналето на турнирот во Рим против Оже-Алиасим, на моменти ги изгуби нервите и викаше и навредуваше фановите на трибините.

dobivaj vesti na viber

Во еден момент кога Аласим сервираше, Ѓоковиќ не успеа да го врати топчето во поле и потоа нервозно почна да вика по навивачите во публиката.

„Молчете бе“, им викна Ѓоковиќ, а потоа и ги пцуеше.

За потсетување, Ѓоковиќ во четвртфиналето на турнирот во Рим, против Оже-Аласим, славеше со 2:0 во сетови.

Ќе ви се допадне

mod go88

kinh nghiệm đánh tài xỉu sunwin lấy lại tài khoản sunwin sunwin mod apk