(Видео) Куче влета на фудбалски терен и го прекина натпреварот

By

На женскиот фудбалски пријателски натпревар помеѓу Чиле и Венецуела, во 37 минута црно куче влета на фудбалскиот натпревар. Се движеше на теренот и им пријде на играчите, со што играта беше прекината. Играчите и судијата го галеа кучето и го триеа по стомакот пред да побегне. На крајот неколку играчи го отстранија од теренот.

dobivaj vesti na viber

Ќе ви се допадне