(Видео) Македонскиот фудбалер Стефан Ашковски доби удар како Матераци од Зидан на Светското 2006

By

Македонскиот фудбалер Стефан Ашковски беше удрен на натпреварот во полуфиналето на Купот на Романија. Ашковски играше за Сепси против Крајова и неговиот тим се пласираше во финалето, но натпреварот остана запаметен по инцидентот кој се случи во 86 минута.

dobivaj vesti na viber

Гостинскиот фудбалер и капитен на Крајова, Банку го удри Ашковски во глава, удар сличен на оној на Зиденин Зидан кој го удри Италијанецот Марко Матераци во финалето на Светското во 2006 година. Тој прво го удри во глава, а потоа и со топка. Судијата одма му покажа црвен картон.

Ќе ви се допадне

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

watch anime dub 4Anime Dragon Ball Z

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 3

Kiss x Sis Episode 6

4Anime My Hero Academia Season 4 Episode 24

anime streaming 4Anime My Dress-Up Darling

tải go88