(Видео) Новинарка на српска телевизија направи гаф додека информираше за попустите на „Црн петок“

Новинарка од Првата српска телевизија во живо известуваше за попусти по повод Црн петок, меѓутоа таа неколку пати наместо Црн петок кажа Велики петок, кој се слави пред Велигден.

dobivaj vesti na viber

Водителот Дејан Пантелиќ веднаш ја забележа нејзината грешка и нагласи дека треба да разјасни дали зборува за Велики петок или за Црн петок.

„Дали реков Велики петок? – Се извинувам“, изјави новинарката.

 

Scroll to Top