(Видео) Паоло Дибала низ солзи се прости од навивачите на Јувентус

By

Аргентинскиот фудбалер Пауло Дибала го одигра последниот натпревар во дресот на Јувентус во Торино. На вечерашниот меч против Лацио, тој се збогува од публиката на која ѝ носеше многу радости во изминатите години. На крајот не можеше да се воздржи и заплака.

dobivaj vesti na viber

Не помогна ниту охрабрувањето од Бонучи. За потсетување, Дибала не успеа да се договори со Јувентус за продолжување на соработката. Покрај него, од клубот се прости и капитенот Џорџо Ќјелини. Тој натпреварот со Лацио го напушти во 17 минута, додека Дибала излезе во 78.

Дибала во Јувентус дојде во 2015 година од Палермо. Претходно играше за аргентинскиот клуб Институто. Во изминатите седум сезони тој беше еден од лидерите во италијанскиот клуб. За Јувентус тој одигра 291 натпревар и постигна 115 голови.

Јувентус последниот натпревар против Лацио го одигра нерешено 1:1. За Јунветус погоди Душан Влаховиќ

Ќе ви се допадне

đăng nhập go88 Go88 apk - Hệ thống game bài đổi thưởng uy tín go88 ông già noel

nhóm zalo sunwin