(Видео) По јапонските, и мароканските навивачи си го чистеа ѓубрето на трибините во Катар

По натпреварот Мароко – Белгија на Светското европско првенство во Катар, мароканските навивачи останаа да ги чистат трибините.

dobivaj vesti na viber

Претходно исто така направија јапонските навивачи кои после секој одигран натпревар на Јапонија ги чистеа трибините од ѓубре.

Видео кое кружи на интернет покажува како Мароканците го чистат сето она што остана зад трибините на стадионот Ал Тумама во Доха во големи кеси за ѓубре.

@doc.ach Proud of our moroccan supporters 🇲🇦❤️ #maroc #المغرب #كأس_العالم #morocco #morocco🇲🇦 #quatar #quatar2022 ♬ son original – Doc achraf

Scroll to Top