(Видео) Рускиот тенисер Медведев се расправаше со девојка во публиката на УС Опен, па таа му испрати бакнеж

Рускиот тенисер Данил Медведев се расправаше со девојка во публиката на мечот во второто коло на УС Опен. Медведев го доби мечот против Австралијанецот O’Конел, но сенка фрли довикувањата и расправијата со една од девојките во публиката.

Една од девојките му врати со бакнеж, но ѝ покрај тоа беше лут на публиката на трибините и откако го доби мечот со 6:2.

Навивачите на Ју-Ес Опен важат за едни од најнедисциплинираните во светот и поените често се одложуваат поради движења на трибините, па ова го налути Медведев и директно ги праша фановите дали се глупави. Русинот постојано се расправа, а публиката неколку години го прозива на УС Опен.

За потсетување Медведев  се пласираше во третото коло каде го чека Аргентинецот Себастијан Баез.

Scroll to Top