Видео со парче месо на подот во ресторанот на Нусрет Гокче собра милион прегледи

By

Видео со паѓањето на парче место на подот во ресторанот на популарниот турски готвач Нусрет Гокче, познат како Солт Бае, кој има лоша репутација поради многу високите цени на храната, стана хит на социјалните мрежи.

dobivaj vesti na viber

Момчето кое вработен во ресторанот на Нусрет има три шницли пред себе кои ги сече, но едно парче месо поради наглото движење на раката завршува на подот. Работникот само го погледнува парчето кое чини 270 долари и продолжува да сече, а неговиот колега го крева парчето емсо.

Видеото за четири дена собра милион прегледи, а на споменатата мрежа предизвика коментари. ТикТокерите на шега, но и иронично, напиша: „Значи го наполни стекот двапати“, „Стекот ќе се врати како „нов“, „Бубачките на подот се секако пресреќни“, , „Дечкото рече: „Шоуто мора да продолжи“, „Ќе ти речат, ќе ти донесеме ново, а тие ќе го донесат истото парче стек“.

@zabed99 #fail #fyp #saltbae #viral #salt #turkiye #turkey #istanbul ♬ Oh No – Kreepa

Ќе ви се допадне