(Видео) Сокол предвиде победа на Србија против Бразил на Светско првенство во Катар

By

Соколот Хари од белградската зоолошка градина предвидува победа на Србија во претстојниот натпревар што ќе го игра против Бразил на Светското првенство во Катар.

dobivaj vesti na viber

Соколот имаше задача да слета на едно од знамињата на земјите што ќе се сретнат вечерва од 20 часот и на тој начин да го прогнозира победникот.

Репортерот на ТВ Прва го ослободи Хари, кој потоа слета на знамето на Србија.

„Се надевам дека ќе успееме да постигнеме два гола, но многумина би биле задоволни со еден“, вели Кристијан Овари, биолог во зоолошката градина.

Пред 12 години октопод го предвиде поразот на германската репрезентација на Европското првенство кога Србија ја победи оваа земја со 1:0.

 

Ќе ви се допадне