(Видео) Столе Стоилов натепа навивач на Вардар, го бутна на земја и му удри бокс

Ракометарот Стојанче Стоилов на дербито помеѓу Врадар и Еурофарм Пелистер велезе во конфлик со сопствен навивач.

Додека Комитите влегуваат на терен, Стоилов ги брка, но еден навивач го дофати па го легна на земја и си доби бокс од ракометарот.

На видеото објавено на Твитер стои: „Столе на Хулиганот од АлиЕкпрес му ја заврши предвреме кариерата. И поќе да не слушнам некој битолчанец да го навреди играчот со број 5“.

Инаку по хост за време на дербито помеѓу Вардар и Еурофарм Пелистер двата клуба ги очекува казна за настанатиот хаос од двете навивачки групи, а санкциите се очекува да бидат изречени следната седмица.

Scroll to Top