(Видео) Студентите на Дедо Мраз дипломираа во Бразил

By

Последната генерација на дипломци на Дедо Мразовци во Бразил добија сертификати за завршена школа за Дедо Мраз.

dobivaj vesti na viber

Доделувањето на сертификатите се одржа пред стадионот „Маракана“ во Рио де Жанеиро.

Школата била основана во 1993 година, а нејзината цел е да ги обучи курсистите за работа како Дедо Мраз во трговските центри или за приватни забави.

 

Ќе ви се допадне