(Видео) Тиктокерка тестира винтиџ производи за убавина и споделува впечатоци

Тиктокерка којашто е колекционер на винтиџ производи за убавина со видеа на социјалната мрежа Тик-ток споделува впечатоци од производи коишто дамите ги користеле низ историјата.

dobivaj vesti na viber

Од пакувањето до начинот на користење.

Девојката која е колекционер на шминка тестира и документира производи за убавина од минатото.

Мал кармин, „хамбургер“ сјај за усни, па дури и течна шминка за нозе која жените некогаш често ја користеле наместо чорапи.

@vuloxvanity 1960s lipstick carousel & lipstick🥰 #vintagelipstick #vintagemakeup #vintagecollection ♬ La Vie en rose – Edith Piaf

@vuloxvanity 1970s funky lipgloss✨ #vintagemakeup #1970smakeup ♬ Running Up That Hill (A Deal With God) – Kate Bush

@vuloxvanity Opening WW2 leg makeup for the first time!! #vintagemakeup #1940smakeup #vintagecosmetics #makeup ♬ It’s All Forgotten Now – Al Bowlly

@vuloxvanity Reply to @she_embalmer 1930s Richard Hudnut Lipstick #vintagemakeup #1930smakeup #vintagelipstick ♬ Dream A Little Dream Of Me – Ella Fitzgerald & Louis Armstrong

@vuloxvanity Vintage Mini Carstairs Lipstick! #vintagemakeup #vintagecosmetics #vintagelipstick #vintageglamour #vintagelook #1950s ♬ Sunny Day – Ted Fresco

Scroll to Top