(Видео) Тренер на боречки клуб извлече шест лица од запален автомобил

By

Тренерот на младинскиот боречки тим на Дагестан, Арсланбек Алиев, извлече шестмина од запален автомобил, по пто локалните медиуми го нарекоа херој. Алиев неодамна бил во Москва, на гости кај негов пријател и се шетал низ градот кога видел дека Мерцедес удрил во зграда и се запалил. Тренерот со помош на останатите минувачи го скршил стаклото и извлекол шест лица, но загинале возачот и совозачот.

dobivaj vesti na viber

Ќе ви се допадне