(Видео) Во Чиле се одржа парада на зомби

By

Во главниот град на Чиле, Сантијаго се одржа поворка на зомби, која поминувала низ улиците на градот. Маршот на зомби воодушеви бројни видеографи, фотографи и медиуми, бидејќи учесниците на парадата се потрудиле за костимите, шминката, реквизитите и целокупниот изглед на маската на полуживите суштества, а особено била нагласена имитацијата на одењето. .

dobivaj vesti na viber

Врв на настанот бил бесплатниот музички концерт во паркот Алмагро. 

Необична парада се одржала и во Мексико Сити. Бројните фанови на филмската франшиза „Војна на ѕвездите“ облекоа костими, маски и гордо шетаа низ улиците на мексиканската престолнина во прекрасен сончев ден. Еден од најзабележителните моменти на парадата бил минувањето на негативецот Дарт Вејдер и неговата војска, кои овојпат не покажале агресивни и освојувачки намери.

 

Ќе ви се допадне