Во домот на поранешниот фудбалер Мајкл Овен, починала 25-годишната манекенка Џеска Вели

Поранешна манекена и вработена кај англискиот фудбалер Мајкл Овен, 25-годишната Џесика Вели, починала на неговиот имот Манор Хаус во Малпас, каде што работела како менаџерка за транспорт. Имено, Џесика Вели јава од детството и се истакнала во коњичките спортови.

Наводно, и се слошило на имотот, а итната помош не можеле ништо да направи и само констатирале смрт.

Полицијата соопштила дека не се работи за насилна смрт. По обдукцијата на телото ќе биде откриено што ја предизвикало нејзината смрт.

Манор хаус штаблс објавија на Твитер дека „длабоко жалат за загубата на пријател и вреден колега и бараат приватност во овој тежок период“.

Scroll to Top