Во сообраќајна несреќа загина Миодраг Јешиќ, поранешн фудбалер и тренер на Партизан

Поранешн фудбалер и тренер на фудбалскиот клуб Партизан, Миодраг Јешиќ загина претпладнево во сообраќајна несреќа што се случи во Србија.

dobivaj vesti na viber

Фудбалската кариера ја започна во Жарково, а потоа се придружи на белградски Партизан меѓу кои остана пет години по што направи трансфер во Турција. Враќањето во Партизан траеше една сезона и по уште две дополнителни во Турција, при што ја заврши кариерата.

 

Scroll to Top