Зад сцената: не е сè така гламурозно како во филмовите

By

Снимањето филмови е огромна работа. Режисерите, сценаристите, шминкерите – сите треба да бидат подготвени на неочекувани промени и да знаат како да пронајдат алтернативни решенија. Понекогаш главниот актер се повредува, маската на актерот паѓа, сцената е невозможно да се сними на одреден начин… сите постојано мораат да бидат подготвени на таквите ситуации.

dobivaj vesti na viber

Овие слики ни покажуваат дека не е сè така гламурозно околу филмовите, а актерите исто така се обични луѓе кои со задоволство би заиграле пинг-понг за време на паузата.

Дворецот од филмот „Алиса во земјата на чудата“

Актерите од „Одмаздници: Завршница“

Крис Хемсворд и луѓето кои му помагаат да го облече неговото дебело одело

Бред Пит на сетот на филмот „Беше еднаш во Холивуд“

Снимање на филмот „Повикот на дивината“

Еве како изгледа Дамбо во реалноста

Екипата од филмот „Чувари на галаксијата 2“ се опуштаат измеѓу снимањата

„Чудото од жена“ и онаа која ги извршува сите опасни задачи

Како е снимена сцената од филмот „Хари Потер и Пламениот пехар“

Актерот Николас Холт помеѓу снимањата на филмот „Лудиот Макс“

Мејкап артистот го освежува Рајан Рејнолдс за да не му биде жешко за време на снимањето на „Дедпул“

Ќе ви се допадне